Przemysław Czarnek na łamach Onetu: Ocena PiS przez społeczeństwo jest bardzo pozytywna

Dlaczego to jest ważne

Z uwagi na możliwą fuzję Prawa i Sprawiedliwości z Suwerenną Polską, w opinii publicznej pojawiają się pogłoski dotyczące możliwej zmiany ugrupowania. Przemysław Czarnek mówił dzisiaj o tej zmianie na antenie Radia Zet.

— Jeśli nawet będzie, to nie będzie to nowa partia, tylko będzie to partia, która już istnieje. Mówi się o pewnym rebrandingu PiS. Może być to brane pod uwagę – powiedział. — Chociaż ja jakoś nie jestem przekonany do zmiany nazwy „Prawo i Sprawiedliwość” — stwierdził. Dodał, że wtedy „osiem gwiazdek będzie nieaktualne”. — Fuzja z Suwerenną Polską tak czy inaczej nas czeka — wyjaśnił.

„PiS to bardzo dobra marka”

Na to, według byłego ministra, mają wskazywać niedawne wybory do Europarlamentu. Zmianę nazwy określił zaś mianem „faktów medialnych”. — Nie ma wątpliwości, że ta nazwa „Biało-Czerwoni” to jest coś, z czym się utożsamiamy. Myślę natomiast, że wyborami samorządowymi i do Europarlamentu się obroniliśmy — dodał.

Przemysław Czarnek o Michale Woś

— My nie jesteśmy od tego, żeby bronić ministra Woś, od tego jest minister Woś. Jeśli zarzut ma dotyczyć tylko tego, że z pieniędzy Ministerstwa Sprawiedliwości został zakupiony sprzęt dla CBA, no to to jest absurd — stwierdził Czarnek.

Czytaj również:

  • Sejmowa komisja zdecydowała w sprawie aborcji. Posłanka KO: to dopiero pierwszy krok
  • Tajna drukarnia PiS w garażu. Trwa zacieranie śladów
  • Szykuje się walka o przetrwanie. To będzie kluczowe posiedzenie Sejmu