Policja zbadała sprawę niemieckich policjantów, którzy przewieźli migrantów do Polski

Popularne miejscowości w Niemczech są często odwiedzane przez turystów, ale czasami można spotkać tam sytuacje, które zaskakują. W piątek w przygranicznym Osinowie Dolnym zdarzył się nietypowy incydent, który wzbudził zainteresowanie lokalnych mediów.

Niemiecki radiowóz w Polsce

Niemiecki radiowóz pojawił się na jednym z parkingów w Osinowie Dolnym i z jego wnętrza wysiadła rodzina migrantów pochodzących z Bliskiego Wschodu. Po krótkim pobycie na miejscu, pojazd niemieckiej policji odjechał, pozostawiając osoby bez dalszej pomocy. Incydent ten wzbudził zainteresowanie przechodniów oraz lokalnych służb.

Reakcja policji i służb granicznych

Polscy policjanci oraz straż graniczna natychmiast interweniowali po otrzymaniu informacji o pozostawionych osobach. Obecnie to polskie służby prowadzą dochodzenie w tej sprawie i oczekują na wyjaśnienia ze strony niemieckiej policji. Morski Oddział Straży Granicznej również zaangażował się w sprawę i czeka na informacje od niemieckich organów.

Na razie nie są znane motywy oraz okoliczności, które doprowadziły do tego incydentu na granicy polsko-niemieckiej. Sprawa jest ciągle badana przez odpowiednie służby, aby ustalić wszystkie szczegóły.