Komisja śledcza ds. Pegasusa wezwała Zbigniewa Ziobrę. Ogłoszono termin! "To dla niego ważny dzień przed sądem"

Ma się stawić przed komisją śledczą ds. Pegasusa 1 lipca o godz. 10:00. Jeżeli jest chory, to tak jak każdy świadek, musi przedłożyć stosowne dokumenty potwierdzające, że nie może się stawić – poinformowali członkowie komisji.

Komisja ds. Pegasusa wzywa Zbigniewa Ziobrę. Podano datę.

„To będzie dla niego sądny dzień” – Zbigniewa Ziobry nie jest rozgrzeszająca. My uwzględniamy ten fakt, dlatego termin wezwania jest dostatecznie długi, aby dopełnił wszelkich formalności – podkreślił Witold Zembaczyński.

„Chcemy rozliczyć ministra Ziobrę. 1 lipca to będzie dla niego sądny dzień” – dodał.

„W najgorszym scenariuszu będziemy dążyli, aby przesłuchać go w miejscu adekwatnym do jego stanu zdrowia, więc to wezwanie jest obowiązujące. Może już zacząć sprawdzać skrzynkę na listy” – zaznaczył.

„Świadkowie, którzy nie będą chcieli przychodzić przed komisję, będą doprowadzani i będą musieli zeznawać” – zapowiedział Tomasz Trela. Jak dodał, „lepiej przyjść dobrowolnie, niż zostać przyprowadzonym”.

„Ja widzę aktywność pani ministra Ziobry, jak są ważne wydarzenia polityczne. On udziela wywiadów w telewizjach, one nie są 5-minutowe, ale trwają 30-40 minut. To znaczy, że może odpowiadać i zeznawać” – podkreślił wiceszef komisji.

Dotychczas komisja śledcza ds. Pegasusa przesłuchała między innymi byłego wicepremiera ds. bezpieczeństwa i byłego wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia.