Jak Ukraina odniosła sukces na Krymie pod okupacją. "Nieustannie niszczyliśmy wroga!"

Ukraińskiej armii udało się przeprowadzić skuteczny atak na systemy rakietowe Rosji. Do uderzenia doszło na terenie okupowanym przez rosyjskie siły.

Sukces Ukrainskiej Armii

Sztab Generalny w Kijowie ogłosił, że żaden z użytych przez Ukrainę pocisków nie został wykryty przez systemy przeciwnika.

„Dzisiejszej nocy Siły Obrony Ukrainy z sukcesem przeprowadziły ataki na jeden z systemów rakietowych S-400 w rejonie Dżankoja oraz dwa wrogie systemy rakietowe S-300 w okolicach Czarnomorskiego i Eupatorii” – napisał Sztab Generalny w Kijowie w komunikacie na Twitterze.

Władze Sztabu poinformowały także, że żadna wystrzelona przez stronę ukraińską rakieta nie została przechwycona przez obronę powietrzną Rosji. Obronę powietrzną przeciwnika określono ironicznie jako „wysoce skuteczną”.

Skutki Ataku

Tuż po skutecznym uderzeniu w rosyjskie systemy w rejonie Dżankoja oraz okolicach Czarnomorskiego i Eupatorii odnotowano natychmiastowe przerwanie funkcjonowania rosyjskich systemów S-300 oraz S-400.

„Ponadto odnotowano dalsze detonacje amunicji we wszystkich trzech rejonach stanowisk startowych dywizji rakiet przeciwlotniczych Federacji Rosyjskiej” – napisano w komunikacie.

Podsumowanie

Szef Sztabu Generalnego Ukrainy podsumowuje, że dzięki udanym działaniom Sił Zbrojnych, obrona powietrzna rosyjskich najezdźców na ukraińskim Krymie poniosła znaczne straty.

„Kontynuujemy niszczenie wroga! Ciąg dalszy nastąpi” – zapowiedziano w komunikacie.