Boniek komentuje przełom transferowy w Wieczystej. Decyzja była jedna

Aż 20 piłkarzy żegna się z Wieczystą Kraków wraz z końcem tego sezonu. Chodzi o piłkarzy wypożyczonych, ale również tych, którym 30 czerwca wygasają kontrakty, a władze nie mają zamiaru ich przedłużać. „Wszystkim zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie 'żółto-czarnych’ barw oraz udział w sukcesach, jakimi były wywalczone awanse. Życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej!” – takie informacje podaje klub. Zbrojenia w Wieczystej trwają.

Odejścia jednych oznaczają oczywiście przyjścia innych. W klubie są już Oskar Mielcarz – wypożyczony ze Stali Mielec, Daniel Mikołajewski z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dani Sandoval z trzecioligowego, hiszpańskiego AD Merida. W poniedziałek 10 czerwca krakowianie ogłosili czwarty i zarazem najbardziej spektakularny transfer. Nowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Sławomira Peszkę będzie Lisandro Semedo, który ostatnio grał w Ekstraklasie. W barwach Radomiaka w 31 ligowych meczach zdobył cztery gole i zaliczył dwie asysty.

To, co dzieje się w Wieczystej, nie umyka uwadze piłkarskiego środowiska. Głos w tej sprawie zabrał Zbigniew Boniek. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej uważa, że to próba awansu do I ligi. – Widzę, że Wieczysta już robi szturm na I ligę. Będzie ciekawie – napisał na portalu X.

Według medialnych doniesień wspominany Semedo wybrał grę w Wieczystej kosztem… Cypru. Nie jest zresztą jedynym piłkarzem Radomiaka kuszonym przez krakowski klub. Czas pokaże, czy Wieczysta zdoła jako beniaminek awansować do I ligi. Polska piłka w ostatnich latach zna przykłady zespołów, które rok po roku potrafiły uzyskiwać promocję do wyższych klas rozgrywkowych. Przykładem tego były Ruch Chorzów i ŁKS Łódź.