15-latka Emilię została wepchnięta pod tramwaj, a sąd podjął decyzję w sprawie sprawcy.

Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onetu. Nastolatek wepchnął Emilię pod nadjeżdżający tramwaj 18 kwietnia 2024 r. po godz. 15 na przystanku przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. 15-latka, która była uczennicą VIII LO w tym mieście, zginęła na miejscu.

Po niemal trzech miesiącach od tego tragicznego zdarzenia Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wydał postanowienie w tej sprawie. Sąd zdecydował, że nastolatek dopuścił się czynu karalnego. Mimo to umorzył postępowanie.

Zobacz: Nowe fakty w sprawie linczu na 15-latku

Do lasu przyprowadziła go jego dziewczyna 15-latka wepchnięta pod tramwaj nie żyje. Jest postanowienie sądu „Nieletni dopuścił się czynu karalnego przez to, że w dniu 18 kwietnia 2024 r. przy ul. Fordońskiej 38 w Bydgoszczy na przystanku tramwajowym nieumyślnie spowodował śmierć małoletniej E. K., poprzez próbę oswobodzenia się z jej uchwytu, a następnie odepchnięcia jej, w wyniku czego straciła równowagę i upadła na torowisko bezpośrednio pod nadjeżdżający tramwaj, który najechał na nią, powodując jej zgon” — brzmi postanowienie sądu, cytowane przez portal tvn24.pl. Co istotne, postanowienie sądu jest nieprawomocne.