Reakcje na wypowiedź prezesa Kaczyńskiego: "Komentarze pełne bezsensu"

— To, co obecnie się dzieje, to są zaplanowane działania mające na celu likwidację państwa polskiego. Nie chodzi o to, że Polska zniknie z map, ale o to, że będzie to teren zamieszkany i zarządzany przez Polaków, ale sterowany z zewnątrz — mówił podczas demonstracji w obronie ks. Michała Olszewskiego Jarosław Kaczyński. Duchowny przebywa w areszcie w związku z aferą dotyczącą Funduszu Sprawiedliwości.

— Nie mamy nic przeciwko temu, żeby tam gdzie są wątpliwości, było to wyjaśniane. Ale to jest wyjaśniane, jak to się mówi zbyt łagodnie jako „areszty wydobywcze”. To wiemy ze sprawy, która powstała wokół Funduszu Sprawiedliwości. To są tortury według definicji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Takie tortury wobec nie dwóch, a trzech osób są stosowane — zaznaczył Jarosław Kaczyński. — To jest przekroczenie pewnego Rubikonu, to jest bandytyzm — podkreślił. Dodał, że „to, co się teraz dzieje, to jest operacja pacyfikacyjna”.

„Tych bredni nie da się już słuchać” „Kaczyński niezmiennie od lat w ten sam karykaturalny sposób postrzega rzeczywistość. Wydaje mu się, że jak PiS traci władzę, to Polska traci niepodległość. Tych bredni nie da się już słuchać” — napisał poseł KO Mariusz Witczak.

„Kłamca bez sumienia przemawia przed Sejmem. Opowiada o sobie, obnaża swój sposób myślenia i projektuje wszystko, całe swoje zło, na innych. Żałosne i groteskowe zarazem” — napisał senator KO Rafał Grupiński.

„Kaczyński wyspecjalizował się w obronie przestępców. I dobrze, niech ćwiczy, bo tego będzie jeszcze więcej” — skomentował europoseł KO Marcin Kierwiński.

„Kaczyński nie wygra już żadnych wyborów dla PiS. PiS bez Kaczyńskiego się rozleci. Piękna perspektywa” — ocenił europoseł z list KO Łukasz Kohut.

„Polska się budzi i Donalda Tuska ma dość” „Jesteśmy i walczymy w obronie praworządności, w obronie ks. Michała i innych poddawanych torturom!” — napisał na portalu X Przemysław Czarnek z PiS, który opublikował zdjęcia z demonstracji.

„Łączę się dzisiaj poprzez modlitwę z protestującymi, w obronie Prześladowanego Kapłana i Prześladowanej Urzędniczki — Kobiety i Matki. Niech przemocowa władza się opamięta, bo ona akurat wie, jakie zło czyni i to tylko dla poklasku i….słupków. Prymitywne, ale prawdziwe” — napisała była europosłanka PiS Beata Kempa. Do swojego wpisu dołączyła zdjęcie Matki Boskiej oraz różańca.

„Uwolnić księdza Michała!” — napisał senator PiS Marek Pełk.

„Polska się budzi i Donalda Tuska ma dość. I jego ekipy, 13 grudnia też ma dość” — napisał poseł PiS Paweł Rychlik.

„Odlot” „Jarosław Kaczyński przed Sejmem właśnie porównał wybory 15 października do »najazdu na Polskę bez użycia wojska« a działania prawne wobec przestępców z PiS nazywa »torturami« i wymuszaniem zeznań. Odlot” — skomentował senator Lewicy Maciej Kopiec.

„Garstka złodziei pod Sejmem broni złodziei w areszcie” — napisał Tomasz Trela, poseł Lewicy.