Polski generał ostrzega: bez tego uzbrojenia Ukraina nie jest w stanie pokonać Rosji

Polski generał nie ma złudzeń, że Ukraina nie wygra z Rosją, jeśli nie otrzyma naprawdę potężnej broni. Rosja każdego dnia traci sporo cennego sprzętu, ale bardzo szybko może go zastąpić nowym, ponieważ produkcja wszelkiej maści broni idzie pełną parą, przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.

Okazuje się, że Ukraina będzie potrzebowała więcej niż 150 samolotów lub odpowiednio wyposażonych w setki rakiet JASSM, więcej niż tysiąc dronów kamikaze dalekiego zasięgu i co najmniej trzy miliony pocisków artyleryjskich kalibru 152 mm. Ukraina nie wygra z Rosją bez potężnej broni.

Ale to nie wszystko, co jest niezbędne do wygrania z armią Kremla. Leon Komornicki dodał, że Siły Zbrojne Ukrainy muszą mieć też 3000 bojowych wozów piechoty i 1200 systemów artyleryjskich 152 mm. Według polskiego generała, nie obejdzie się również bez wcielenia co najmniej 350 tysięcy poborowych, wyszkolenia i zgrania w strukturach do brygady włącznie.

SZU muszą również nie zaprzestać, a nawet zwiększyć skalę kontynuowania odwetowych równoważnych zmasowanych i głębokich uderzeń powietrzno-rakietowych na terytorium Rosji i tym samym przenieść obronę swego kraju na jej terytorium. Jeśli Kijów nie będzie miał takich sił i środków, to, jak zapowiada Komornicki, „”.

Ukraińska armia potrzebuje broni i setki tysięcy ludzi. Oczywiście, Ukraina nie posiada takich możliwości i nie będzie w przyszłości posiadała, jeśli stanowczo nie zwiększy się skala wsparcia ze strony krajów. Przy obecnych możliwościach, Siły Zbrojne Ukrainy będą mogły bronić kraju tylko do momentu, aż skończą się żołnierze, bo bez nich nie można walczyć.

Musimy pamiętać, że w, a to daje ogromną przewagę. Pomimo tych smutnych analiz, Ukraińcy otrzymali w ostatnich tygodniach spore wsparcie od krajów NATO, które, a nawet w niektórych miejscach przejść do ofensywy w celu wypchnięcia armii Kremla poza granice Ukrainy.

Analitycy oczekują, że znacznie większe wsparcie może nastać po zbliżającym się wielkimi krokami szczycie NATO.

Jak poinformował Kijów, dotychczas Ukraina podpisała już 20 umów o bezpieczeństwie z sojusznikami, w szczególności z Unią Europejską i USA. Zgodnie z tymi porozumieniami, w ciągu najbliższych 4 lat partnerzy międzynarodowi planują zapewnić Ukrainie całkowite.