Czy PiS zmieni nazwę? Przemysław Czarnek negatywnie nastawiony. Ogłoszona fuzja z innym ugrupowaniem

Jak donoszą media, partia Prawo i Sprawiedliwość rozważa zmianę nazwy swojego ugrupowania. Wśród propozycji znajduje się m.in. nazwa „Biało-Czerwoni”. Oto jak poseł Przemysław Czarnek skomentował te doniesienia:

Przemysław Czarnek: Nie jestem przekonany do zmiany nazwy „Prawo i Sprawiedliwość”

Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie ewentualnej zmiany nazwy partii Prawo i Sprawiedliwość. Wypowiedź polityka miała miejsce 26 czerwca podczas wydarzenia.

„Mówi się o pewnym rebrandingu PiS. Może być to brane pod uwagę. Chociaż ja osobiście nie jestem przekonany do zmiany nazwy 'Prawo i Sprawiedliwość'” – powiedział Czarnek.

Polityk dodał, że jeśli nazwa partii PiS faktycznie ulegnie zmianie, „to nie będzie to nowe ugrupowanie, lecz będzie to partia, która już istnieje”.

Poseł PiS został zapytany, od czego będzie zależała ostateczna decyzja dotycząca nazwy partii. „Od notowań, rozwoju wydarzeń, badań politologicznych, socjologicznych itd. Tylko osiem gwiazdek będzie wtedy nieaktualne” – stwierdził Czarnek, nawiązując w ten sposób do języka używanego przez krytyków działań Prawa i Sprawiedliwości.

Czarnek również sugerował, że partia Prawo i Sprawiedliwość może połączyć się z ugrupowaniem Suwerenna Polska. Zauważył przy tym, że ocena działań Mateusza Morawieckiego może stanowić przeszkodę w procesie fuzji.

„Jestem przekonany, że niesprawiedliwa ocena Mateusza Morawieckiego jest pewną przeszkodą zarówno w połączeniu naszych ugrupowań (PiS i Suwerennej Polski), jak i w kandydowaniu pana Mateusza Morawieckiego na prezydenta” – podkreślił Czarnek.