PZPN zawiera rekordową umowę, która przyniesie im ogromne zyski

Ostatnio wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej sporo się działo. Były reprezentant Polski został wyrzucony ze związku i ostro zaatakował prezesa PZPN oraz selekcjonera. „Ewidentnie mamy tu do czynienia z jakąś – mówiąc oględnie – totalną amatorszczyzną. Dwoje fanów muzyki Zenka Martyniuka odpowiada za najważniejszą drużynę w tym kraju i robią to na zasadzie 'wieś tańczy i śpiewa” – przekazał.

Kapitalne wieści dla PZPN. Nowy kontrakt ze sponsorem jest blisko. Dziennikarz Tomasz Włodarczyk przekazał, że są to wreszcie dobre wieści dla związku. „PZPN jest bliski przedłużenia kontraktu z firmą InPost!” – napisał na portalu. Informacja jest mocno zaskakująca, gdyż wydawało się, że po wydarzeniach z ubiegłego roku firma zerwie współpracę ze związkiem.

Prezes Rafał Brzoska mocno skomentował ten komunikat. „Sugerowanie przez PZPN, że osoba powiązana z korupcją w firmie, czyli Pan Stasiak rzekomo był zaproszony do przez jednego ze sponsorów (gdzie InPost jest jednym ze sponsorów) jest skandalicznym nadużyciem!” – stwierdził. Na dodatek niejako rozkazał wskazanie konkretnej firmy pod groźbą zerwania współpracy z federacją.

Cała sprawa rozeszła się jednak po kościach. Włodarczyk dodał, że nowy kontrakt między PZPN a firmą InPost ma obowiązywać cztery lata. Dzięki temu federacja otrzyma łącznie kilkadziesiąt milionów złotych. „Słyszymy, że to jedna z największych umów sponsorskich w historii” – skwitował.

To jednak nie koniec, ponieważ nowym sponsorem PZPN została właśnie także firma cateringowa – Kuchnia Vikinga. Obie strony podpisały umowę na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejne 24 miesiące.