Diagnoza przerażająca dla Lewandowskiego! "Wyklucza go z gry"

Lekarz reprezentacji dr Jacek Jaroszewski potwierdził, że Robert Lewandowski doznał naderwania mięśnia dwugłowego uda, co uniemożliwi mu udział w pierwszym meczu.

Po zagraniu z Turcją w pierwszym składzie i rozegraniu tylko pół godziny, Lewandowski opuścił boisko z powodu urazu mięśni. Pomimo pierwotnych nadziei na krótkotrwałą przerwę, późniejsze badania wykazały konieczność dłuższego odpoczynku.

W związku z tym błędnym rozpoznaniem kontuzji, kapitan reprezentacji Polski nie zagra w meczu z Holandią, będąc nieobecnym w pierwszym starciu na mistrzostwach świata lub Europy od lat.

Naderwanie mięśnia dwugłowego uda oznacza, że istnieje ryzyko, iż Lewandowski nie wystąpi w kolejnych meczach reprezentacji Polski na Euro.

Natomiast Karol Świderski i Paweł Dawidowicz również nabrali kontuzji podczas sparingu z Turcją, choć ich urazy są lżejsze.

Według informacji przekazanej przez Jaroszewskiego, Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda, podczas gdy Świderski zmaga się ze skręceniem stawu skokowego, jednak obaj powinni wrócić do treningów pełnych w ciągu 3-4 dni.

Mecz Polska – Holandia odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca o godzinie 15:00.