Czy Lewandowski z poważną kontuzją? Trener z Holandii wygłosił swoje zdanie na ten temat

Sztab medyczny kadry robi wszystko, aby doprowadzić do zdrowia na starcie z Austrią [21 czerwca – red.]. Snajper korzysta między innymi z kriokomory, co ma przyspieszyć rekonwalescencję. Dziś zostanie w hotelu pod opieką fizjoterapeuty i nie będzie go na treningu kadry – Ronald Koeman ma wątpliwości ws. kontuzji Roberta Lewandowskiego Kapitan reprezentacji Polski kontuzji nabawił się w pierwszej połowie meczu towarzyskiego z Turcją (2:1).

Badania wykazały, że doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda prawej nogi. Powszechnie panuje przekonanie, że Lewandowski nie zagra w pierwszym meczu Euro 2024 przeciwko Holandii. Jednak z dystansem do tych informacji podchodzi selekcjoner Holendrów Ronald Koeman i dał temu wyraz na środowej konferencji prasowej. – Czy Lewandowski jest kontuzjowany? Nie wiem. Nie wiadomo, czy wszystkie informacje są prawdziwe. W niedzielę zobaczymy, czy zagra, czy nie – powiedział Koeman cytowany przez voetbalnieuws.nl.

– Zawsze mam wątpliwości – wyjaśnił szkoleniowiec pytany o to, czy wierzy w kontuzję polskiego . – Mówimy o fantastycznym napastniku. Jego liczby mówią wszystko. Polska wygrała dwa mecze towarzyskie, a zwycięstwa budują pewność siebie. Oczekujemy silnej reprezentacji Polski – dodał cytowany przez portal vi.nl.

Czy faktycznie kontuzja Roberta Lewandowskiego to może być zasłona dymna ze strony Michała Probierza? – Tego typu spekulacje nie z nami i nie dla nas. My nie spekulujemy i nie chcemy bawić się w tego typu gry. Jest oficjalny komunikat lekarski. Nie robiłbym z tego większej historii, niż ona faktycznie jest. To normalna sytuacja. są po wyczerpującym sezonie, przyjechali na zgrupowanie, zagrali w meczach towarzyskich i takie urazy mogą się zdarzać. To jest normalne życie piłkarskie – podkreślił.

Mecz Polska – Holandia na Euro 2024 zostanie rozegrany w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00. W kolejnych meczach Biało-Czerwoni zagrają z Austrią ( 21 czerwca o 18:00) oraz Francją (wtorek 25 czerwca o 18:00). Relacje tekstowe z tych spotkań będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.