Cenę za jednostkę energii elektrycznej wzrośnie od lipca - zobacz ile będzie kosztować 1 kWh.

Obecnie gospodarstwa domowe, których zużycie nie przekracza ustalonego limitu 1500 kWh, płacą za prąd 412 zł za MWh.

Oznacza to, że teraz taka stawka obowiązywała od początku 2024 roku i została zamrożona na poziomie cen z 2022 roku. Po przekroczeniu limitu zużycia energii cena za 1 kWh wzrastała do 60 gr. Ile będzie kosztować 1 kWh prądu?

Rząd zapowiedział, jak kształtować się będą nowe maksymalne stawki za energię elektryczną. Według nich gospodarstwa domowe maksymalnie za 1 MWh zapłacą 500 zł. W efekcie, co oznacza w porównaniu do jeszcze obowiązującej ceny. Taka cena będzie się utrzymywać, niezależnie od ilości zużytej energii elektrycznej.

Z jeszcze większą stawką będą musiały się zmierzyć małe oraz średnie firmy. Ci użytkownicy od 1 lipca zapłacą 693 zł za 1 MWh, czyli.

Są to więc żłobki, przedszkola, szpitale, mikro, małe i średnie firmy.

Bon energetyczny od 1 lipca. Kto otrzyma pomoc?

Rząd wprowadza także, który ma być wsparciem dla najuboższych. Ma być to, a otrzymają je około domowych. Aby je otrzymać, trzeba zmieścić się w jednym z będą mogły złożyć również osoby o wyższych dochodach. Wówczas jednak kwota wypłacanego bonu może zostać.

Wysokość wypłacanego bonu będzie się różnić, w zależności od wielkości gospodarstwa, które złożyło wniosek. W przypadku, gdy wnioskujące gospodarstwo, które wykorzystuje do ogrzewania.

Oznacza to, że największa zapomoga wyniesie 1200 zł.

Dokumenty można przekazać dopiero od początku sierpnia do ostatniego dnia września 2024 roku. Wsparcie finansowe będzie.