Bild alarmuje przed pierwszym meczem Polski: "Nie ma już szans na ratunek"

Już w piątek rozpocznie się turniej, którego nie mogą doczekać się kibice piłki nożnej – mistrzostwa Europy. Tego dnia na inaugurację imprezy – gospodarze Niemcy zmierzą się ze Szkocją (godz. 21).

W niedzielę swój pierwszy mecz zagra reprezentacja Polski, dla której będzie to piąty udział w tym turnieju (piąty z rzędu!). Problemy ze stadionem w Hamburgu. Wymieniona została murawa. Biało-Czerwoni w pierwszym spotkaniu zmierzą się z jednym z faworytów grupy – Holandią. Mecz ma odbyć się na stadionie Volksparkstadion w Hamburgu.

Według informacji „Bilda” pojawił się problem na tym stadionie. – HSV i UEFA musiały uruchomić plan awaryjny – pisze prestiżowy niemiecki dziennik. Dziennikarze dodają, że po ostatnim meczu pierwszoligowego Hamburga przed własną publicznością z 1. FC Nurnberg (4:1) wymieniono trawę. Położona została nowa murawa. Cały czas stadion nie spełniał jednak wymaganych standardów. – Wewnętrznie panowała opinia, że nowa murawa jest w złym stanie i nie da się jej uratować w ciągu kilku dni. Organizatorzy byli przygotowani na taką sytuację. Murawa szybko została ponownie odnowiona. Prace zakończono już w niedzielę. Zieleni została już położona. Daje to wystarczająco dużo czasu, aby trawa urosła do pierwszego meczu Euro – czytamy w „Bildzie”.

Na stadionie w Hamburgu odbędzie się pięć meczów na Euro: Polska – Holandia, Chorwacja – Albania (grupa B), Gruzja – Czechy (grupa F, 22 czerwca), Czechy – Turcja (26 czerwca) oraz jeden z ćwierćfinałów.