Sneijder ujawnił, co zirytowało Koemana. "Nie byłem z tego zadowolony"

Nie byli faworytami tej konfrontacji, ale mocno postawili się rywalom. Trzeba przyznać, że spore zamieszanie wywołał m.in. Kacper Urbański, natomiast w drugiej połowie nieźle radzili sobie Jakub Piotrowski. Oczywiście po raz kolejny najlepszym polskim piłkarzem był jednak Wojciech Szczęsny, który nieraz ratował zespół przed utratą bramki.

„Okazuje się, że mamy trochę jakości i dużo charakteru, a wielu chłopaków ma potencjał do wielkiego grania” – Wesley Sneijder wypowiedział się o meczu Polska – Holandia.

„Nie podobało mi się.” Mimo zwycięstwa rozczarowani byli holenderscy dziennikarze i eksperci. Były piłkarz Youri Mulder uważa, że powinna prowadzić do przerwy aż 7:1. – Stworzyła wiele okazji, po których powinny paść gole -.

Podobne zdanie miał również kapitan Virgil van Dijk. – Mając tak wiele szans, musisz zdobyć jeszcze jedną bramkę -.

Niedługo później obszerny komentarz na temat meczu przekazał Wesley Sneijder, który pierwszy raz od dawna oglądał spotkanie kadry przed telewizorem. – Oglądałem mecz na campingu. Było miło – przyjaciele, rodzina, drinki. Ale nie mogę powiedzieć, że podobała mi się gra naszej drużyny – powiedział dla ESPN.

Dodał, że najważniejsze jest jednak zwycięstwo. – To nie ma żadnego znaczenia. Przed meczem się denerwowałem, bo pierwszy zawsze trzeba wygrać. To nie musi być widowiskowe. Piłkarze zrobili to, co musieli – skwitował.

Zauważył, że niektórzy zawodnicy nie wytrzymali presji dużego turnieju. – Ci, po których spodziewaliśmy się najwięcej, praktycznie nie wystąpili przeciwko Polsce. Miejmy nadzieję, że wydarzenie będzie trwało tak długo, że zdarzą do niego dorosnąć. Wierzę, że zajdziemy daleko.

Reprezentacja Polski rozegra kolejne starcie na ME już w piątek 21 czerwca, kiedy o godz. 18:00 zmierzy się z Austrią. Trzy godziny później Holandia zagra za to z Francją.