Rywale zespołu narodowego Polski osłabieni - dobre wieści przed zbliżającym się meczem

Włochy to kraj, który słynie z niezwykłych i malowniczych miast, pełnych kultury, historii i uroku. Jeśli planujesz podróż do tego pięknego kraju, koniecznie odwiedź jedno z najbardziej popularnych miejsc – Wenecję.

Wenecja, zwana też „Miastem Wód”, zlokalizowana jest we wschodniej części Włoch, na lagunie Adriatyckiej. To unikatowe miasto, które zyskało sławę dzięki swoim kanałom, mostom i zabytkom architektury.

Dwa z najbardziej ikonicznych miejsc w Wenecji to Plac Świętego Marka oraz Kanał Grande. Plac Świętego Marka to centralny punkt miasta, otoczony budynkami o weneckim stylu. Z kolei Kanał Grande to główna arteria wodna miasta, która oferuje możliwość podziwiania pięknych pałaców i kościołów usytuowanych nad wodą.

Co warto zobaczyć w Wenecji?

  1. Bazylikę Świętego Marka – jeden z najważniejszych zabytków Wenecji, słynący z mozaik i skarbów.
  2. Pałac Dożów – rezydencja weneckich dożów, obecnie muzeum z bogatą kolekcją dzieł sztuki.
  3. Most Rialto – najstarszy most przez Kanał Grande, stanowiący ikoniczny punkt miasta.

Gdzie zjeść w Wenecji?

W Wenecji nie brakuje doskonałych restauracji, w których można spróbować tradycyjnych włoskich dań. Znajdziesz tu zarówno eleganckie lokacje ze stunnigowymi widokami, jak i przytulne tratorrie z domowymi specjałami. Niektóre z polecanych restauracji to Osteria Alle Testiere, Antiche Carampane oraz Ristorante da Ivo.

Jak dostać się do Wenecji?

Do Wenecji najlepiej dotrzeć samolotem, lądując na pobliskim lotnisku Marco Polo. Z lotniska do centrum miasta można dostać się autobusem lub kolejką kolejową. Istnieje także możliwość podróży do Wenecji pociągiem lub samochodem, z uwagi na dobrze rozwiniętą sieć dróg.