Rywale reprezentacji Polski szykują niespodzianki przed startem Euro. Sprawdź, co mają w planach!

16 czerwca meczem z Holandią w Hamburgu rozpocznie rywalizację w Euro 2024. Wcześniej drużyna zmierzy się towarzysko z Ukrainą (7 czerwca) i Turcją (10 czerwca). Na ostatniej prostej przed mistrzostwami bacznie trzeba też zwracać uwagę na poczynania naszych grupowych rywali.

Niespodziewane wieści napłynęły właśnie z obozu Austriaków. Plany Austriaków wyszły na jaw. Z Austrią Polacy zagrają 21 czerwca w Berlinie. Wcześniej zespół ten zmierzy się na inaugurację z Francją 17 czerwca w Düsseldorfie. Zanim jednak to nastąpi, całą ekipę czeka mała niespodzianka.

Selekcjoner Ralf Rangnick postanowił urozmaicić czas przygotowań i dwa dni przed meczem zabierze wszystkich piłkarzy i część sztabu na koncert Roda Stewarta. Jak informuje portal oe24.at, szkoleniowiec zorganizował 35 biletów na koncert brytyjskiej gwiazdy rocka, który odbędzie się w Uber Arenie w Berlinie. Rangnick miał nawet osobiście poznać się ze Stewartem kilka lat temu przy okazji meczu pomiędzy Red Bullem Salzburg a Celtikiem Glasgow. Piosenkarz jest bowiem wielkim fanem futbolu i często można go spotkać na stadionach. Tak Austriacy „przygotują się” do meczu otwarcia Euro.

79-latek, który wylansował takie przeboje, jak „Maggie May”, „You’re in My Heart”, „Young Turks”, „(I Know) I’m Losing You”, czy „Have I Told You Lately”, ma pomóc nieco zresetować się zawodnikom przed startem imprezy. Pytanie tylko, czy jego koncert rzeczywiście będzie dla nich tak wielką atrakcją.

„Wspaniale jest trochę uwolnić głowę, zanim wszystko naprawdę się zacznie. Chociaż przyznam szczerze, że to nie do końca moje pokolenie” – skomentował pomocnik reprezentacji Austrii Christoph Baumgartner w rozmowie z ORF.

Austriacy przed zaplanowali także dwa sparingi. We wtorek rozegrali pierwszy z nich. Pokonali w Wiedniu Serbię 2:1 po golach Wobera, Baumgartnera i kontaktowej bramce Pavlovicia. Z kolei w sobotę czeka ich mecz ze Szwajcarią w St. Gallen.