Reprezentant Polski wśród najniżej ocenianych na Euro 2020. Katastrofa.

Oto drużyna fazy grupowej Euro 2024. Jest to idealny moment na pierwsze podsumowania turnieju, ponieważ trwa drugi dzień przerwy, a piłkarze i kibice czekają aż do soboty na pierwsze mecze 1/8 finału.

Na podstawie ocen każdego z grających na Euro piłkarzy, serwis SofaScore stworzył najgorszą jedenastkę fazy grupowej. Niestety w tej drużynie znalazł się jeden reprezentant Polski – Przemysław Frankowski. Wahadłowy Lens wystąpił we wszystkich trzech meczach naszej drużyny i każdym z nich zagrał po 90 minut, jednak jego średnia ocen wyniosła zaledwie 6,47 na 10 możliwych.

W niechlubnej jedenastce nie zabrakło jednak znanych nazwisk. Najgorzej ocenionym bramkarzem był Manuel Neuer, a najgorzej ocenianym środkowym napastnikiem – młoda gwiazda Manchesteru United i reprezentacji Danii – Rasmus Hojlund. Dwie najniższe noty (6,33) otrzymali obrońcy Anthony Ralston i Robin Hranac.

Portal skupił się jednak nie tylko na negatywach i opublikował również najlepszą jedenastkę fazy grupowej, w której jednak nie znalazło się żadne nazwisko związane z reprezentacją Polski. Mimo że najlepszą średnią notą wsród bramkarzy (8,5) może pochwalić się Łukasz Skorupski, to z powodu rozegrania tylko jednego meczu z Francją, w składzie pojawił się Gruzin Giorgi Mamardaszwili. Wśród najlepszych znaleźli się natomiast tacy gracze jak Kylian Mbappe, Toni Kroos czy Kevin De Bruyne, a najwyższą notą dysponował Hiszpan Fabian Ruiz (8,7).