Niezwykłe osiągnięcie Polaka na kortach Roland Garros. To praktycznie niemożliwe do powtórzenia.

Jan Zieliński i Hugo Nys w meczu 1/16 finału Roland Garros dokonali niesamowitego wyczynu. Ich przeciwnikami była para: Christopher Eubanks/Evan King (oboje z USA).

W pierwszym secie Amerykanie byli wyraźnie lepsi, wygrywając 6:2. Od rezultatu 1:2 wygrali aż pięć gemów z rzędu, zdobywając trzy przełamania. W drugim secie Zieliński/Nys byli już w tyle 1:4! Mimo to udało im się wygrać pięć gemów z rzędu!

Historia powtórzyła się w trzecim secie! Polak i Monakijczyk ponownie byli w tyle 1:4, 30:40 i musieli serwować! Jednak zdołali wyjść z opresji i doprowadzili do remisu 4:4. Przy wyniku 5:5 Amerykanie przegrali dwa gemy z rzędu, rozgrywane na przewagi.

To już drugi z rzędu mecz Zielińskiego z Nys, który dostarczył wielu emocji na kortach Roland Garros. Ich pierwsze starcie z duetem: Vlad Cornea/Luciano Darderi (Rumunia, Włochy) było bardzo wyrównane i zakończyło się wynikiem 6:7 (7:9), 7:5, 6:4.

Teraz para Zieliński-Nys czeka na wielkie wyzwanie w walce o półfinał imprezy. Ich przeciwnikami będą rozstawieni z „1”: Marcel Granollers i Horacio Zeballos (Hiszpania, Argentyna).

Zieliński i Nys również spisali się dobrze podczas tegorocznego Australian Open. Odpadli w ćwierćfinale, przegrywając z duetem z Niemiec: Yannick Hanfmann/Dominik Koepfer 4:6, 6:7. Podczas ubiegłorocznej edycji Australian Open doszli do finału turnieju. Następnie para triumfowała w turniejach w Rzymie, Metz i Acapulco.