śr.. lis 27th, 2024
Stawienie czoła powodzi - ponad 20 stacji hydrologicznych w stanie alarmowym. Gdzie aktualnie szaleje fala?

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) 23 września o godz. 5 opublikowali najnowszą aktualizację dotyczącą stanu wód. Na obecny moment odnotowano poziom wód na różnych rzekach. Są to: Borów, Brzeg, Brzeg Dolny, Cigacice, Głogów, Jarnołtów, Korzeńsko, Krzyżanowice, Malczyce, Mietków, Nietków, Nowa Sól, Odolanów, Oława, Osetno, Połęcko, Skorogoszcz, Słubice, Stary Raduszec, Szalejów Dolny, Szprotawa, Ścinawa, Trestno, Ujście Nysy Kłodzkiej oraz Żagań.

Według najnowszej aktualizacji na niektórych hydrologicznych stacjach obserwowane są stany ostrzegawcze. Dotyczy to: Biała Góra, Białobrzezie, Bukowna, Dunino, Goczałkowice, Jawiszowice, Kopice, Krapkowice, Mstów, Nowogród Bobrzański, Odolanów, Pilchowice, Racibórz-Miedonia, Pszczyna, Ślęza, Rzeszotary, Winnica oraz Zbytowa.

Hydrolodzy udostępnili również mapę poglądową z „wzdłuż odcinka Odry poniżej Głogowa”.

Według najnowszych prognoz, w poniedziałek prawie w całym kraju będzie dużo słońca, jedynie na zachodzie po południu może pojawić się więcej chmur. Temperatura wyniesie od 20 st. C na wybrzeżu do 25 st. C na południu i wschodzie, natomiast w rejonach podgórskich będzie oscylować w okolicach 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w górach porywy do 60 km/h. Takie informacje przekazali synoptycy z IMGW.

We wtorek w całym kraju pojawią się opady deszczu. Na zachodzie kraju będą przelotne opady, a na północnym zachodzie możliwe są burze – suma opadów tam może wynieść znaczną wartość. „Temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 st. C na zachodzie i nad morzem do 25 st. C na wschodzie, natomiast w rejonach podgórskich Sudetów około 18 st. C” – czytamy w komunikacie IMGW.

Więcej informacji na podobny temat można znaleźć na stronach: [link_1], [link_2], [link_3].